Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Základní škola

Charakteristika školy

Jsme malotřídní základní škola s rodinnou atmosférou. Kapacita školy je 34 žáků, kterým se věnují tři učitelky a školní asistentka. V budově školy se nachází dvě třídy. V první třídě se společně učí žáci 1. a 2. ročníku, v druhé třídě pracují žáci 3., 4. a 5. ročníku. Společná výuka více ročníků vede děti ke spolupráci, vzájemné pomoci, toleranci a samostatnosti. Tím, že jsme malá škola a zaměstnanci školy znají všechny děti velmi dobře, dokážeme předcházet negativním projevům jako například šikaně.

Škola se nachází v klidné části obce, budova je obklopena zahradou, jejíž součástí je dětské hřiště s dřevěnými herními prvky. Travnatou plochu za budovou využíváme při hezkém počasí v hodinách tělocviku nebo k načerpání energie a relaxaci dětí během přestávek.

Ke stravování využíváme školní jídelnu, která se nachází v budově školy. Dětem kromě oběda poskytujeme i dopolední a odpolední svačinu.

Výhodou naší školy je také úzká spolupráce s rodiči, protože nás mohou osobně zastihnout prakticky každý den a řešit tak s námi aktuální otázky vzdělávání svého potomka individuálně během celého školního roku.

Malý počet žáků v jednotlivých třídách nám umožňuje uplatňovat individuální přístup ke každému z nich. Přítomnost školní asistentky ve výuce umožňuje podporu dětí se specifickými vzdělávacími potřebami či nadaných žáků.

Náš tým

Mgr. Ivana Boudová

ředitelka školy

Ve školství pracuji již dvacet let. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu Západočeské univerzity

více

Alena Hybnerová

učitelka ZŠ

Do základní školy v Kařezu jsem nastoupila v roce 2016. Učím převážně žáky 3., 4. a 5. ročníku.

více

Míša Nejedlá

učitelka ZŠ

Vystudovala jsem obor Provoz a ekonomika letecké dopravy na průmyslové škole dopravní v Praze, nicméně moje

více