Charakteristika školy

Jsme malotřídní základní škola s rodinnou atmosférou. Kapacita školy je 34 žáků, kterým se věnují tři učitelky a školní asistentka. V budově školy se nachází dvě třídy. V první třídě se společně učí žáci 1. a 2. ročníku, v druhé třídě pracují žáci 3., 4. a 5. ročníku. Společná výuka více ročníků vede děti ke spolupráci, vzájemné pomoci, toleranci a samostatnosti. Tím, že jsme malá škola a zaměstnanci školy znají všechny děti velmi dobře, dokážeme předcházet negativním projevům jako například šikaně.

Škola se nachází v klidné části obce, budova je obklopena zahradou, jejíž součástí je dětské hřiště s dřevěnými herními prvky. Travnatou plochu za budovou využíváme při hezkém počasí v hodinách tělocviku nebo k načerpání energie a relaxaci dětí během přestávek.

Ke stravování využíváme školní jídelnu, která se nachází v budově školy. Dětem kromě oběda poskytujeme i dopolední a odpolední svačinu.

Výhodou naší školy je také úzká spolupráce s rodiči, protože nás mohou osobně zastihnout prakticky každý den a řešit tak s námi aktuální otázky vzdělávání svého potomka individuálně během celého školního roku.

Malý počet žáků v jednotlivých třídách nám umožňuje uplatňovat individuální přístup ke každému z nich. Přítomnost školní asistentky ve výuce umožňuje podporu dětí se specifickými vzdělávacími potřebami či nadaných žáků.

Náš tým

Mgr. Ivana Boudová

Alena Hybnerová

učitelka ZŠ

Do základní školy v Kařezu jsem nastoupila v roce 2016. Učím převážně žáky 3., 4. a 5. ročníku.

Míša Nejedlá

učitelka ZŠ

Vystudovala jsem obor Provoz a ekonomika letecké dopravy na průmyslové škole dopravní v Praze, nicméně moje

Klára Bouda