Charakteristika školy

Jsme malotřídní základní škola s rodinnou atmosférou. Kapacita školy je 34 žáků, kterým se věnují tři učitelky a školní asistentky. V současné době prochází budova školy kompletní rekonstrukcí a třídy jsou umístěny v prostorách kařezské sokolovny. V první třídě se společně učí žáci 1. ročníku, v druhé třídě pracují žáci 2., 3., a 5. ročníku. Společná výuka více ročníků vede děti ke spolupráci, vzájemné pomoci, toleranci a samostatnosti. Tím, že jsme malá škola a zaměstnanci školy znají všechny děti velmi dobře, dokážeme předcházet negativním projevům jako například šikaně.

Během přestávek využíváme k relaxaci hřiště před sokolovnou.

Ke stravování využíváme další zrekonstruované prostory sokolovny. Dětem kromě oběda poskytujeme i dopolední a odpolední svačinu.

Výhodou naší školy je také úzká spolupráce s rodiči, protože nás mohou osobně zastihnout prakticky každý den a řešit tak s námi aktuální otázky vzdělávání svého potomka individuálně během celého školního roku.

Malý počet žáků v jednotlivých třídách nám umožňuje uplatňovat individuální přístup ke každému z nich. Přítomnost školní asistentky ve výuce umožňuje podporu dětí se specifickými vzdělávacími potřebami či nadaných žáků.

Návrat do nových prostor původní budovy je plánován pro školní rok 2021/22.

Náš tým

Alena Hybnerová

ředitelka školy v z.

Do základní školy v Kařezu jsem nastoupila v roce 2016. Vyučuji matematiku, hudební výchovu,