Informace

V této sekci naleznete ke stažení nejrůznější dokumenty týkající se provozu školy.

Výsledky přijímacího řízení do ZŠ pro školní rok 2019/2020

Výsledky-zápisu-ZŠ-2019.odt

Praktické informace nejen pro prvňáčky

Co potřebují žáci do školy?

Všechny osobní věci dítěti označte, nejlépe zkratkou jména a příjmení. Pracovní sešity, některé výtvarné potřeby, čisté sešity a další potřeby zajišťujeme společným nákupem pro všechny žáky. Balíček, který je pro 1. ročník hrazen školou a který žáci dostanou na začátku září, obsahuje vodovky, pastelky, gumu, modelínu, lepidlo, voskovky a 2 kulaté štětce. Rodiče žáků 1. ročníku doplácí v září některé výtvarné potřeby (např. čtvrtky) a kopírování. Rodiče žáků vyšších ročníků hradí pracovní sešity, některé výtvarné potřeby, sešity a kopírování.

Pomůcky a potřeby

• aktovka s pevnými zády
  • penál
  • přezůvky s pevnou patou
  • cvičební úbor (teplákovou soupravu, tričko, sportovní boty na ven a boty s bílou podrážkou do tělocvičny) v látkové tašce nebo sáčku (vše označené)
  • obaly na sešity a učebnice (dle toho, co žák dostane, nekupujte předem)
  • 2 krabice papírových kapesníků k odevzdání na začátku školního roku

Vybavení penálu

Penál a jeho vybavení kontrolujte denně. Pokaždé je důležité, aby dítě mělo ořezané tužky a pastelky.

• obyčejné tužky č. 1, 2 a 3
  • měkká guma
  • dobré nůžky (kulaté), leváci pro leváky!
  • ořezávátko
  • tuhé lepidlo v tyčce
  • pastelky (stačí 6 barev)
  • pravítko 15 cm

Rýsovací potřeby (od 3. ročníku)

• dvě ostře ořezané tužky č. 3
  • pravítko 30 cm
  • pravoúhlý trojúhelník s černou ryskou
  • ořezávátko
  • kružítko, raději bytelnější

Vybavení výtvarného kufříku

• igelit na lavici
  • zástěrku nebo staré tričko
  • vodovky
  • suché pastely
  • kulaté štětce číslo 4, 6 a 8
  • plochý štětec číslo 12
  • modelína
  • voskovky
  • tyčkové lepidlo
  • bezpečnostní kalíšek na vodu nebo krabičku od margarínu
  • hadřík

Všeobecné informace

Domácí úkoly
Pamatujte, domácí úkol by děti neměly plnit déle jak 10 – 15 minut. Pokud dítě do této doby nedokáže splnit úkol, rozdělte mu jej a dělejte mezi úkoly alespoň 10 minutové přestávky. Každý domácí úkol, prosím, podepište.

Vhodné psací náčiní
Pro správný vývoj psaní je velmi důležité uvolněné, ale pevné zápěstí a volný ramenní a loketní kloub. Jelikož děti nemají ukončenou osifikaci zápěstních a záprstních kůstek, je nutno tomuto věnovat zvýšenou pozornost. Proto je nutné i vybírat vhodné psací náčiní a to je pouze měkká tužka, nebo pastelky, později plnicí pero nebo jiné inkoustové pero (např. tornádo, apod.) V žádném případě by dětem do 11 let neměla do ruky přijít propiska, na kterou je nutno pro psaní více tlačit. Nedávejte ji dětem ani na kreslení.

Rodiče prvňáčků mohou pořídit obyčejnou tužku značky Stabilo (extra pro leváky a praváky). Tužka stojí cca 35 Kč, k dostání ve Zbiroze. NENÍ POVINNÁ. Pero, prosím, zatím nekupujte, začíná se používat až v lednu. O nové pero napíšeme Ježíškovi.

Pokud žákovi v penálu nebo kufříku něco dojde, je rodič povinný to doplnit. Škola nabízí možnost, že žák může zakoupit každý další sešit přímo ve škole za 4 až 8 Kč.

Na tyto stránky není možné napsat vše důležité. Neobávejte se požádat o informace nebo o radu, pokud si nejste něčím jisti. V případě potřeby nabízíme možnost osobní konzultace s třídní učitelkou nebo komunikaci prostřednictvím elektronické pošty. Při osobním kontaktu prosím respektujte vyučovací rozvrh a dohodněte si včas vhodný termín. Učitel potřebuje čas na přípravu na hodinu.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Informace pro rodiče prvňáčka   Informace pro rodiče, 2. - 5. ročník

Školní vzdělávací program a školní řád

Podporujeme a rozvíjíme tyto priority:

Pečujeme o žáky se specifickými vzdělávacími potřebami a o žáky mimořádně nadané.

Věnujeme péči všem žákům a vytváříme podmínky pro jejich všestranný rozvoj.

Podporujeme výuku anglického jazyka.

Umožňujeme žákům přístup k informačním technologiím.

Organizujeme sportovní aktivity pro rozvoj zdravého životního stylu.

Vedeme žáky k dodržování stanovených pravidel.

Školní vzdělávací program   Školní řád

Školská rada

Školská rada je orgán školy umožňující rodičům, učitelům, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy. Rada zasedá nejméně dvakrát ročně, funkční období členů školské rady je tři roky.

Na základě školského zákona (zákon č. 561/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů) školská rada:

a) vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,

b) schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,

c) schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje jejich změny,

d) schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních školách,

e) podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,

f) projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření,

g) projednává inspekční zprávy České školní inspekce,

h) podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy,

i) podává návrh na odvolání ředitele,

j) podává návrh na vyhlášení konkursu na ředitele školy.

Členové školské rady:

Mgr. Pavel Vlček – zástupce rodičů

Ing. Simona Bejčková – členka zastupitelstva obce Kařez

Mgr. Monika Mudrová – zástupce pedagogického sboru

Výsledky voleb do školské rady 2017   Zápis z jednání školské rady 2.10. 2017

Výroční zprávy a rozpočtové výhledy

Výroční zpráva školní rok 2016-2017   rozpočet-2018_výhled-2019-2020_ZŠ-Kařez-oprav.pdf