Charakteristika mateřské školy:

Mateřská školka má kapacitu 27 dětí a třída se nachází ve stejné budově jako ZŠ v klidné části obce. Pro předškoláky je k dispozici odloučená třída v budově OÚ. Dětem se věnují dvě paní učitelky, které dohlížejí na to, aby byl program pro děti pestrý, vyvážený, úměrně přizpůsobený jejich věku a přispíval k všestrannému rozvoji dětí. Stravování dětí probíhá ve školní jídelně, která je společná pro děti z MŠ i ZŠ, a která obdržela certifikát Zdravá školní jídelna. Výhodou propojení MŠ a ZŠ je to, že děti velmi dobře znají i prostředí ZŠ, zejména pak předškoláci, kteří do ZŠ pravidelně docházejí během svých příprav na vstup do školy. Jejich přechod do základní školy je tak méně stresující.

Kromě základní školy spolupracuje MŠ také s PPP Rokycany a Záchrannou stanicí Rokycany.

Náš tým

Mgr. Ivana Boudová

ředitelka školy

Ve školství pracuji již dvacet let. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu Západočeské univerzity