Předškoláci

Informace o zápisu do 1. ročníku ZŠ

Informace k zápisu prvňáčků na školní rok 2020/2021

Zápis se týká dětí narozených mezi 1. 9. 2013 – 31. 8. 2014 a dětí s odkladem povinné školní docházky.

Vážení rodiče,

vzhledem k situaci ohledně nebezpečí nákazy, proběhne letos zápis do 1. ročníku ZŠ pouze elektronicky. Prosím, postupujte takto: Na webových stránkách školy si stáhnete a vytisknete žádost o přijetí Vašeho dítěte k nám do školy, kterou vyplníte a podepíšete. Pokud nemáte tuto možnost, prosím, vyzvedněte si potřebný formulář na poště v Kařeze od 30. 3. Potom ji pošlete naskenovanou přes e-mail na adresu reditelka@zskarez.cz. Pokud máte datovou schránku (ID schránky školy je prpevxc) nebo elektronický podpis, můžete využít tento způsob. Popřípadě můžete vytisknutou a podepsanou žádost vhodit do poštovní schránky školy.

Vaši žádost doručte, prosím, popsanými způsoby do školy nejpozději do 17. 4. 2020 17 hod. Vaší žádosti bude přiděleno registrační číslo, které Vám sdělíme přes datovou schránku, e-mailem nebo telefonicky. Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte bude uveřejněno 30. 4. 2020 na webových stránkách školy pod tímto registračním číslem (proto je nutné jej bezpečně uchovat).

Pokud uvažujete o odkladu školní docházky, stáhněte a vytiskněte si žádost o odklad a postupujte stejně, jako v žádosti o přijetí. Aby mohl být odklad školní docházky Vašemu dítěti povolen, musíte mít doporučení z pedagogicko-psychologické poradny a od dětského lékaře nebo klinického psychologa. Bez těchto doporučení nelze (dle zákona) odklad školní docházky povolit. Tato dvě doporučení přiložte k Vaší žádosti. Popřípadě tato potvrzení můžete dodat popsanými způsoby později, nejpozději do 26. 5. 2020.

Pokud byste potřebovali s něčím poradit, neváhejte se na mě obrátit telefonicky (tel. č. 606 926 680) nebo písemně na výše uvedenou e-mailovou adresu.

Děkuji za spolupráci a přeji – zůstaňte zdraví.                                                Mgr. Ivana Boudová, ředitelka

V Kařeze 25. 3. 2020

Žádost-o-odklad-školní-docházky.docx   Žádost-o-přijetí-do-1.-ročníku-ZŠ.docx

Interaktivní programy Barevné kamínky

(určeno pro mateřskou školu + I. stupeň základní školy)

v prohlížeči Chrome otevřete odkaz  https://www.hrajeme-si.cz/prihlaseni?back=my-account

Poznámka: Pokud nemáte prohlížeč Chrome nainstalován, tak je potřeba provést jeho instalaci https://www.google.com/intl/cs/chrome/

Vpravo v sekci PŘIHLÁŠENÍ zadejte:

Emailová adresa: doma@metodickykabinet.cz

Heslo: doma01

Z nabídky vyberte: MOJE IŠKOLIČKA

Z nabídky vyberte: Interaktivní programy

Poznámka: Chcete-li mít na ploše zástupce (ikonu) pro rychlé spuštění:

V pravém horním rohu prohlížeče otevřete nabídku Přizpůsobit a ovládat Google Chrome (tři tečky nad sebou) a zvolte Další nástroje a pak Vytvořit zástupce a potvrďte Vytvořit.

Otevře se Vám šest interaktivních programů Moje tělo | Leden | Březen | Duben | Prosinec | Les

Po otevření programu klikněte na červené blikající šipky pro zvětšení na celou plochu

Smajlík přečte dětem zadání.

Jedná se o vzdělávací program, nikoliv o počítačovou hru. Za normálních okolností je program určen pouze pro pedagoga, který zná správnou metodiku práce. V této mimořádné situaci prosím dodržujte alespoň tyto základní didaktická pravidla:

– Dítě vždy pracuje pod vedením rodiče, nikoliv samo.

– Rodič začíná výuku povídáním o daném tématu a teprve poté přistupuje s dítětem k plnění úkolů.

– Rodič vybírá obtížnost úkolu a kontroluje správné splnění zadání.

– Jeden výukový blok by měl kvůli koncentraci a pozornosti dítěte trvat max. půl hodiny.