Výlet MŠ do Farmaparku u Toma

V pátek 17. května jsme se s dětmi z MŠ vydali na výlet autobusem do Farmaparku u Toma v Ledcích u Plzně. Počasí nám příliš nepřálo, ale protože jsme byli natěšeni na dobrodružství, tak nám to vůbec nevadilo.

Po jedné kratičké zastávce na benzince na kraji Plzně jsme kolem deváté hodiny dorazili na místo. Čekali na nás milé průvodkyně Anetka a Evička, které se nás hned ujaly. První naše kroky vedly do velké haly, kde jsme měli připravené posezení a kde jsme si mohli sníst svačinku, kterou nám na cestu připravila naše paní kuchařka. Po svačině jsme si šli udělat společnou fotku a poté jsme se s Beruškami rozdělili, aby nás nebylo moc – čekal nás ale podobný program.

Zamířili jsme se podívat do místnosti, kde se zvířatům připravuje krmení. Tam nám slečna průvodkyně ukázala boxy s krmením pro jednotlivá zvířata. Pro dikobrazy už měli připravenou snídani a tak jsme se je poté vydali společně nakrmit. Cestou k dikobrazům jsme se ještě zastavili u výběhu králíků a morčat. Museli jsme být potichu, abychom je nerušili, protože se jim před pár dny narodila mláďátka. Poté jsme se vydali nakrmit dikobrazy a prohlédnout si kočky, ovečky a kozy, prasátka Jáju a Páju a krůtu, která pomohla kachničce a vyseděla její kachňátka, a také jsme navštívili kravičky Čokoládu a Vanilku. Protože začalo víc pršet, tak jsme se přesunuli zpět do haly, abychom se usušili. Průvodkyně nám přivedly ukázat ovečky, které jsme nakrmili granulemi, hedvábničku a poníka Bleska, který právě slavil 9. narozeniny, a tak jsme mu všichni společně zazpívali Hodně štěstí, zdraví.

Divočáci už netrpělivě čekali na oběd, a tak jim děti nakrájely různé druhy ovoce a zeleniny. Pak už čekal oběd i na nás. Přesunuli jsme se ke stolům, kde jsme měli nachystané opečené buřty a chleba. Někteří si po obědě dali ještě  svačinku nebo dobrůtky, které si vezli z domova.

Po obědě jsme šli nakrmit divočáky krmením, které jsme připravili, podívali jsme se také na prasata, poníky a na klokany. Klokanice Minnie nám dokonce ukázala i své miminko, které na nás vykukovalo z kapsy.

Protože už se přiblížil čas odjezdu, tak jsme moc poděkovali slečnám průvodkyním za pěkný program, který pro nás připravily, dostali jsme do školky mnoho dárečků a vypravili jsme se na cestu zpět do školky.

 

Rekonstrukce budovy školy s podporou subjektů

Skip to content