Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Výlet do blízké farmy Alp Rieser v Terešově

Ve čtvrtek 17. 6. 2021 se Motýlci vypravili na autobus do Terešova. Cesta z autobusu byla delší než jsme čekali a tak jsme byli moc rádi, když jsme konečně došli na farmu Alp Rieser.

Paní Markéta už nám šla naproti a po chvilce odpočinku jsme vyrazili na obchůzku za zvířátky. První zastavení bylo u roztomilých alpak, kde nám paní Markéta vysvětlila vše, co se týká jejich života na farmě a my si mohli některé i pohladit. Pokračovali jsme dále za samicemi a jejich mláďaty, ty byli podstatně plašší a tak přišel pan Willi a nasypal jim něco dobrého kolem nás, aby se k nám přiblížili. To byl opravdu krásný zážitek pro všechny zúčastněné.

Pak nás oba manželé vzali na louku, kde si děti nasbírali lesní jahůdky a dokonce si pak mohli zkusit nadojit mléko od koziček, které mají na farmě také. Při cestě zpět do tábořiště jsme minuli poníky a veselého oslíka. U ohniště jsme již měli připravené posezení s ochutnávkou kozích sýrů, kozího kefíru a domácí limonády. Mezitím nám paní Markéta ukázala zpracování vlny z alpak konkrétně česání a posléze i spřádání vlny na kolovrátku. Vše si mohli děti sami vyzkoušet.

Pan Willi se ujmul rozdělání ohně a už se připravovali buřtíky. Škoda, že jsme tak pospíchali na autobus zpátky, protože čas strávený na farmě utekl jako voda a nikomu se domů od zvířátek jen tak nechtělo. Výlet na farmu Alp Rieser jsme si všichni moc užili a rádi se zas někdy vrátíme a prožijeme zde hezké odpoledne plné zážitků a zajímavých informací ze světa zvířátek a života na farmě.

Rekonstrukce budovy školy s podporou subjektů

Skip to content
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace