Vánoční přespávačka v ZŠ

Ve čtvrtek 21. 12. připravily paní učitelky Simča Ševčíková, Míša Nejedlá a Ála Hybnerová ze základní školy společnou přespávačku pro své žáky. Děti se v pět hodin večer sešly ve škole vybaveny spacáky, karimatkami a snídaní v podobě toustů, cukroví a bábovek od maminek. Po vybalení si děti pod dohledem dospělých začaly chystat  k večeři pizzu. Paní učitelky pro ně uspořádaly závod ve válení těsta a strouhání sýra. S pečením pomáhali také Nikola Chvojková, Pavla Zdvořáková a Honza Hořejš.

Děti upekly a spořádaly celkem 18 pizz :-). Suroviny na pizzu jsme pořídili z části výtěžku z adventních trhů. Po večeři si děti zahrály společenské hry, které si přinesly z domova, a pak na ně čekala bojovka. Dvojice, ale i stateční jednotlivci, vybavení baterkou, tužkou a papírem vyrazili pátrat po písmenkách do vánoční doplňovačky do setmělých tříd mateřské školy.

Po bojovce se děti přichystaly do spacáků, aby měly dost sil na další, vánoční, den v ZŠ.

Ráno po probuzení čekal na děti švédský stůl z dobrot od maminek a ovoce. Během dopoledne si pak děti vyrobily vánoční přání a svícínek z pomeranče a hřebíčku. Vyzkoušely si také některé vánoční zvyky. Před obědem si společně zazpívaly koledy a dočkaly se i nadílky pod stromečkem. Každé z dětí si předem vylosovalo jednoho ze spolužáků a připravilo mu malý dárek. Na prvňáčky tradičně čekala nová pera, o která si napsali Ježíškovi. Jeden z dárků, které děti dostaly, byla nová školní trička, která škola získala díky sponzorskému daru Honebního společenství Kařez, kterému tímto velmi děkujeme.

Alena Hybnerová

Rekonstrukce budovy školy s podporou subjektů

Skip to content