Škola v přírodě ve Smetanově Lhotě

Škola v přírodě ve Smetanově Lhotě: Letos na indiánské téma

V červnu se žáci naší školy zúčastnili oblíbené školy v přírodě ve Smetanově Lhotě. Týden plný dobrodružství a zábavy se nesl ve znamení indiánského tématu, které pro děti připravily paní učitelky.

Děti měly možnost koupání v bazénu a hrály také různé míčové hry spolu s žáky z Cheznovic. Program byl bohatý a různorodý, mimo jiné zahrnoval i výrobu totemů, indiánských bubínků a vymýšlení bojových pokřiků. Tvořivé aktivity pomohly dětem rozvíjet nejen jejich dovednosti, ale i týmového ducha a představivost.

Ve středu se všichni vydali vlakem na celodenní výlet do Mraveniště ve Sladovně Písek. V Písku si děti pochutnaly na pizze a zmrzlině, což bylo příjemným zpestřením dne. V Mraveništi se děti dozvěděly mnoho zajímavého o životě mravenců a měly možnost si na ně i hrát v prostředí plném prolézaček a mravenčích chodbiček. Tento výlet byl pro všechny velmi poučný a zároveň zábavný.

Pobyt si všichni moc užili a v pořádku se vrátili k maminkám. Je skvělé vidět, jak pobyt v přírodě děti rozvíjí. Za tři roky, které na Smetanku jezdíme, je patrné, jak se žáci osamostatňují a stávají se šikovnějšími.

Těšíme se na příští rok.

Alena Hybnerová

Rekonstrukce budovy školy s podporou subjektů

Skip to content