Praktické informace

Co potřebují žáci do školy?

Všechny osobní věci dítěti označte, nejlépe zkratkou jména a příjmení. Pracovní sešity, některé výtvarné potřeby, čisté sešity a další potřeby zajišťujeme společným nákupem pro všechny žáky. Balíček pro 1. ročník je do výše 500 Kč hrazen školou. Žáci ho dostanou na začátku září a obsahuje vodovky, pastelky, gumu, modelínu, lepidlo, voskovky, 2 kulaté štětce, bezpečnostní kalíšek na vodu a pravítko. Rodiče žáků 1. ročníku doplácí v září některé výtvarné potřeby (např. čtvrtky), kopírování a pracovní sešity. Rodiče žáků vyšších ročníků hradí pracovní sešity, některé výtvarné potřeby, sešity a kopírování.

Pomůcky a potřeby

• aktovka s pevnými zády
  • penál
  • přezůvky s pevnou patou
  • cvičební úbor (teplákovou soupravu, tričko, sportovní boty na ven a boty s bílou podrážkou do tělocvičny) v látkové tašce nebo sáčku (vše označené)
  • obaly na sešity a učebnice (dle toho, co žák dostane, nekupujte předem)
  • 2 krabice papírových kapesníků k odevzdání na začátku školního roku

Vybavení penálu

Penál a jeho vybavení kontrolujte denně. Pokaždé je důležité, aby dítě mělo ořezané tužky a pastelky.

• obyčejné tužky č. 1, 2 a 3
  • měkká guma
  • dobré nůžky (kulaté), leváci pro leváky!
  • ořezávátko
  • tuhé lepidlo v tyčce
  • pastelky (stačí 6 barev)
  • pravítko 30 cm

Rýsovací potřeby (od 3. ročníku)

• dvě ostře ořezané tužky č. 3
  • pravítko 30 cm
  • pravoúhlý trojúhelník s černou ryskou
  • ořezávátko
  • kružítko, raději bytelnější

Vybavení výtvarného kufříku (můžete využít i starou krabici od bot)

• igelit na lavici
  • zástěrku nebo staré tričko
  • vodovky
  • tempery a paletu
  • suché pastely
  • kulaté štětce číslo 4, 6 a 8
  • plochý štětec číslo 2, 8 a 12
  • modelína
  • voskovky
  • tyčkové lepidlo
  • bezpečnostní kalíšek na vodu
  • hadřík

Všeobecné informace

Domácí úkoly
Pamatujte, domácí úkol by děti neměly plnit déle jak 10 – 15 minut. Pokud dítě do této doby nedokáže splnit úkol, rozdělte mu jej a dělejte mezi úkoly alespoň 10 minutové přestávky. Každý domácí úkol, prosím, podepište.

Vhodné psací náčiní
Pro správný vývoj psaní je velmi důležité uvolněné, ale pevné zápěstí a volný ramenní a loketní kloub. Jelikož děti nemají ukončenou osifikaci zápěstních a záprstních kůstek, je nutno tomuto věnovat zvýšenou pozornost. Proto je nutné i vybírat vhodné psací náčiní a to je pouze měkká tužka, nebo pastelky, později plnicí pero nebo jiné inkoustové pero (např. tornádo, apod.) V žádném případě by dětem do 11 let neměla do ruky přijít propiska, na kterou je nutno pro psaní více tlačit. Nedávejte ji dětem ani na kreslení.

Rodiče prvňáčků mohou pořídit obyčejnou tužku značky Stabilo (extra pro leváky a praváky). Tužka stojí cca 35 Kč, k dostání v běžných papírnictvích. NENÍ POVINNÁ. Pero, prosím, zatím nekupujte, začíná se používat až v lednu. O nové pero napíšeme Ježíškovi.

Pokud žákovi v penálu nebo kufříku něco dojde, je rodič povinný to doplnit. Škola nabízí možnost, že žák může zakoupit každý další sešit přímo ve škole za cenu od dodavatele.

Na tyto stránky není možné napsat vše důležité. Neobávejte se požádat o informace nebo o radu, pokud si nejste něčím jisti. V případě potřeby nabízíme možnost osobní konzultace s třídní učitelkou nebo komunikaci prostřednictvím elektronické pošty. Při osobním kontaktu prosím respektujte vyučovací rozvrh a dohodněte si včas vhodný termín. Učitel potřebuje čas na přípravu na hodinu.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Informace pro rodiče prvňáčka   Informace pro rodiče, 2. - 5. ročník

Školní vzdělávací program a školní řád

Podporujeme a rozvíjíme tyto priority:

Pečujeme o žáky se specifickými vzdělávacími potřebami a o žáky mimořádně nadané.

Věnujeme péči všem žákům a vytváříme podmínky pro jejich všestranný rozvoj.

Podporujeme výuku anglického jazyka.

Umožňujeme žákům přístup k informačním technologiím.

Organizujeme sportovní aktivity pro rozvoj zdravého životního stylu.

Vedeme žáky k dodržování stanovených pravidel.

Celé znění školního vzdělávacího programu je k nahlédnutí v ředitelně školy.

Skolni-rad-ZS-od-1.-9.-2021.pdf