Charakteristika školy

Jsme malotřídní základní škola s rodinnou atmosférou. Kapacita školy je 64 žáků, kterým se věnují čtyři učitelky a dvě asistentky. Od školního roku 2021/22 jsme se z dvoutřídky stali trojtřídkou. Prvňáčci mají třídu sami pro sebe, aby se lépe adaptovali na školní provoz. Další ročníky jsou spojovány po dvou podle velikosti jednotlivých ročníků. Anglický jazyk vyučujeme již od 2. ročníku. Propojujeme nové metody a postupy s tradičními, podle toho, jak to vyhovuje našim žákům. Tím, že jsme malá škola a zaměstnanci školy znají všechny děti velmi dobře, dokážeme předcházet negativním projevům jako například šikaně.

Během přestávek využíváme k relaxaci hřiště u budovy školy.

Našim žákům poskytujeme kromě oběda i dopolední a odpolední svačinu.

Výhodou naší školy je také úzká spolupráce s rodiči, protože nás mohou osobně zastihnout prakticky každý den a řešit tak s námi aktuální otázky vzdělávání svého potomka individuálně během celého školního roku.

Malý počet žáků v jednotlivých třídách nám umožňuje uplatňovat individuální přístup ke každému z nich. Přítomnost asistentek ve výuce umožňuje podporu dětí se specifickými vzdělávacími potřebami či nadaných žáků.

Náš tým

Mgr. Alena Hybnerová

ředitelka školy

Do základní školy v Kařezu jsem nastoupila v roce 2016. V současné době vyučuji informatiku, vlastivědu, angličtinu, pracovní činnost, výtvarnou a hudební výchovu.

Mgr. Ivana Boudová

třídní učitelka 4. a 5. ročníku

Ve školství pracuji již dvacet let. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu Západočeské univerzity

Míša Nejedlá

třídní učitelka 1. ročníku

Vystudovala jsem obor Provoz a ekonomika letecké dopravy na průmyslové škole dopravní v Praze, nicméně moje

Mgr. Simona Ševčíková

třídní učitelka 2. a 3. ročníku

Markéta Růžičková

asistentka pedagoga ZŠ, vychovatelka ŠD

Vystudovala jsem obor Pedagogické lyceum na Střední pedagogické škole v Berouně. Poté jsem nastoupila na Západočeskou univerzitu do Plzně na obor učitelství hudební výchovy pro 2.stupeň.

Pavlína Vokáčová

asistentka pedagoga ZŠ