Marie Drlíková

školní asistent

Do Základní školy v Kařezu jsem nastoupila v září 2019 na pozici asistenta. Vystudovala jsem Pedagogické lyceum v Berouně.

Již v průběhu studia jsem o prázdninách jezdila jako asistent na chaloupky, které organizuje Salesiánské hnutí mládeže. Chaloupky jsou forma dětských táborů. Zároveň jsem dělala chůvu ve dvou rodinách s malými dětmi.

Protože si uvědomuji ohrožení rodin, nejen sociálně slabších, dluhovou pastí, vybrala jsem si na střední škole téma závěrečné práce finanční gramotnost dětí. Ve spolupráci s MŠ Zbiroh a první stupněm ZŠ Zbiroh jsme společně s pedagogy děti seznamovali s hodnotou peněz, základy rodinného rozpočtu, plánováním i půjčkami.

Ve svém volném čase cvičím své dvě fenky, ráda čtu a chodím na výlety.