Téma týdne

,,Čím chci být až budu velký/-á(24.2. – 28.2.2020)

Konkrétní cíle:

– práce s obrazovým materiálem

– využití metody prožitku při představení tématu dětem

– znalost povolání rodičů a co představuje

– rozvoj hrubé motoriky

– orientace v prostoru

– setkávání se s povoláním lidí v běžném životě

Menší děti:

Na začátku týdne si budeme v komunikativním kroužku povídat o povolání, jaké známe druhy povolání a s jakým povoláním jsme se setkali. Budeme pracovat s obrazovým materiálem a knihami. Vyzkoušíme si dramatizaci k využití metody prožitku. Dále rozvoj hrubé motoriky, orientace v prostoru. O volných chvílích děti mají k dispozici omalovánky k tématu.

Předškoláci:

V tomto týdnu si s předškoláky budeme povídat o povolání. Budeme si povídat o běžných povolání, se kterými se setkáváme v běžném životě. Povíme si také o povolání rodičů. V tématu budeme hodně využívat obrázky, časopisy a knihy. Využijeme také metodu prožitku – navštívíme poštu a odešleme společně dopis. Zkusíme si také některá povolání zdramatizovat. K tématu se také naučíme básničku.