Téma týdne

,,Adventní čas“ (2.12. – 13.12.2019)

Konkrétní cíle:

– poznávání vánočních zvyků a tradic

– rozvoj myšlení a výslovnosti

– rozvoj pracvoní tvořivosti

– používání nových výtvarných technik

– rozvoj řečových dovedností

– zapojení relaxačních technik – uvolnění všech svalových skupin

– uplatňování důležitých lidských hodnot (úcta, pomoc, vděk)

– rozvoj soustředění a pozornosti

– rozvoj zrakového vnímání

– rozvoj jemné motoriky

Menší děti:

V MŠ se pomalu ale jistě seznamujeme s dětmi na příchod Vánoc, Mikuláše, Čerta a Anděla. Povídáme si jak dlouho trvá advent, co advent je, co nám přináší a co všechno k němu patří. Poznáváme tradice a zvyky v předvánočním období. Opakujeme si ve školce důležité lidské hodnoty, jako jsou- úcta, vděk a pomoc. Zapojujeme relaxační techniky. V kroužku si dále povídáme o zimě, co všechno se v zimě dá dělat, kdy nám začíná, co v zimě nosíme a který den nám začíná Štědrý den.

Předškoláci:

Při tomto tématu se s dětmi zaměříme na zvyky a tradice v adventním období. Například si povíme co je to advent a co k němu patří. Seznámíme se se svátkem svaté Barbory. Do školky nás přijde navštívit Mikuláš se svojí družinou a mnohé další. V tomto čase se s dětmi zaměříme také na připomenutí důležitých lidských hodnot. Seznámíme se s novými výtvarnými technikami. Budeme trénovat myšlení a výslovnost, zrakové vnímání, jemnou motoriku, soustředění, pozornost a pracovní tvořivost. Zapojíme také nové relaxační techniky. Naučíme se nové básničky a písničky.